wtorek, 28 luty 2017 12:31

Fundusze Sołeckie - wparcie dla bibliotek

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteki w Raszówce, Księginicach, Niemstowie i Oborze powiększyły swój księgozbiór dzięki dotacji celowej przyznanej z Funduszy Sołeckich tych miejscowości.

Do placówek bibliotecznych zakupiono 432 nowe egzemplarze, w tym książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz książki z dużą czcionką. Łączna wartość nowego księgozbioru to blisko 9 tysięcy złotych. Najwięcej, bo ponad połowę przekazanych środków otrzymała Biblioteka w Raszówce.

Czytelnicy pozytywnie reagują, widząc nowe książki. Wiele z nowości zakupiono kierując się propozycjami użytkowników. Dzięki wsparciu finansowemu do bibliotek trafiły nowości, lektury szkolne oraz książki do nauki czytania, uzupełnione zostały cykle powieściowe, a także zakupione zostały najnowsze tytuły z dużą czcionką. Seria Duże Litery dostępna jest w bibliotekach od 3 lat. Cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób z problemami ze wzrokiem. Są wśród nich czytelnicy, którzy powrócili do czytania dzięki możliwości korzystania z tego specjalnego wydawnictwa.

Zapraszamy do bibliotek Gminy Lubin!

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .