piątek, 17 luty 2017 12:23

Spotkanie pokoleń w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątkowy wieczór w Niemstowie miał miejsce koncert, którego widzowie zapełnili świetlicę do ostatniego miejsca. Okazją do spotkania mieszkańców, w szczególności tych najstarszych, był występ wrocławskiego zespołu Wciąż Młodzi. Pięcioro młodych muzyków zaprezentowało utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Organizatorami koncertu byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filią w Niemstowie, Józef Kostanowicz – sołtys, Andrzej Olek – radny, którym pomagali członkowie Rady Sołeckiej. Przygotowania do spotkania trwały kilka tygodni. Organizatorzy osobiście odwiedzali mieszkających w Niemstowie seniorów, wręczając każdemu imienne zaproszenie.

Po występie młodych wykonawców był czas na wspomnienia i opowieści z dawnych lat. W spotkaniu udział brali członkowie Rady Senioralnej oraz dr Stanisław Tokarczuk, który zaprezentował swoją najnowszą książkę.

Spotkanie pokoleń było okazją do odtworzenia fragmentów prezentacji, która zajęła pierwsze miejsce w konkursie Jak to drzewiej bywało… - historia mojej miejscowości organizowanym przez wójta Gminy Lubin, p. Tadeusza Kielana oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce w ubiegłym roku. Nagroda zdobyta w konkursie przeznaczona została na poczęstunek podczas koncertu.

– Jest mi niezmiernie miło, że udało się zorganizować koncert i zaprosić na niego mieszkańców. Wszyscy wyglądali na zadowolonych. Pracowało na to wiele osób, którym jestem ogromnie wdzięczny. Dziękuję pani Uli Kurowskiej, Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce za opłacenie występu muzyków oraz pani Danucie Pawlak, która przekazała nam swoją nagrodę otrzymaną w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w 2016 roku – podsumował spotkanie sołtys Niemstowa, Józef Kostanowicz.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .