wtorek, 20 grudzień 2016 11:33

Obierz kurs na języki obce. Przyjdź do biblioteki!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Naukę aż pięciu języków obcych: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego oferują placówki Gminnej Biblioteki Publicznej  w Raszówce. Każdy użytkownik może uzyskać tu bezpłatny dostęp do e-learningowych kursów (dostęp do 60 % materiałów) przeznaczonych do samodzielnej nauki dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia. Można uczyć się w bibliotece lub w domu.

Kursy są dostępne na multimedialnej platformie https://lerni.us/. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. W ramach projektu zainteresowani kursem użytkownicy biblioteki będą mogli uzyskać dostęp do następujących modułów: słówka, fotolekcje oraz gramatyka. Pozostałe moduły będzie można indywidualnie dokupić (opłata miesięczna 29 zł). Dostęp do platformy można uzyskać w bibliotece. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową, czyli całkowite zanurzenie w języku, dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki. Do korzystania z kursów wystarczą: komputer, tablet lub smartfon, a także dostęp do Internetu.

Do nauki zapraszamy wszystkich od 10 roku życia - dzieci, młodzież uczące się języków w szkole, a także osoby dorosłe, które chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem obcym.

Biblioteka oferuje dostęp do kursów dzięki udziałowi w projekcie „Kurs na języki obce”. Jest to nowy program firmy Funmedia realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dzięki niemu biblioteki publiczne z całej Polski mogą oferować naukę języków obcych.

Zapraszamy do naszych gminnych bibliotek!

 

 

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .