środa, 14 grudzień 2016 14:57

Podsumowanie programu edukacyjno-teatralnego

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Grupa teatralna W drodze z Lubina zaprezentowała różne konwencje teatralne dla uczniów szkół podstawowych w Krzeczynie Wielkim, Raszówce i Niemstowie. Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce.

Pierwsze spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim miało miejsce 24 listopada. Dzieci obejrzały inscenizacje wybranych legend z diabłem, przenosząc się w świat dawnych wierzeń i mitów: Diabelski most wg O. Kolberga oraz Jak Maciej Borówka diabła przechytrzył wg Z. Nowaka. Inscenizacje utrzymane były w konwencji teatru lalkowego w połączeniu z aktorem w planie żywym.

Uczniowie koła zainteresowań Teatr Trzydziestu Aktorów z panią Agatą Szczytyńską, przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce wzięli udział w warsztatach teatralnych pt. Czym jest teatr? Pani Anna Chojnacka oraz Joanna Szerel opowiadały o tym jak tworzymy teatr, jaką rolę mogą pełnić rekwizyty, czy warto mieć partnera na scenie. Zagrały kilka inscenizacji znanych wierszy, po czym uczestnicy warsztatów uruchamiając swoja wyobraźnię, brali czynny udział w zajęciach. Początkowo byli mocno spięci, ale z czasem prześcigali się w pomysłach.

Ostatnie spotkanie z Teatrem w drodze miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Niemstowie – 12 grudnia. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie obejrzeli program edukacyjno-teatralny z cyklu Baśnie Andersena dobrze podane pt. Choinka i Księżniczka na ziarnku grochu. Spotkanie poprzedzone było krótkimi warsztatami teatralnymi. W Choince - żywy aktor wcielał się w rolę drzewka – choinki, natomiast w Księżniczce na ziarnku grochu postaciami były ożywione przez aktorkę grającą rolę rówieśnicy młodej publiczności - poduszki. Dzieci z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem obejrzały oba przedstawienia.

GBP/WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .