czwartek, 24 listopad 2016 10:02

Chyba każdy z nas miał kiedyś misia...

Oceń ten artykuł
(1 głos)

...25 listopada przypada jego święto. W piątek 18 listopada w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemstowie obchodziliśmy z wychowankami z Przedszkola przy Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Niemstowie. Światowy Dzień Pluszowego Misia, co było znakomitą okazją, aby przybliżyć dzieciom literaturę, której bohaterami są misie. W tym dniu najważniejszymi gośćmi byli: duży, prawdziwy miś oraz pluszowe misie przyniesione przez dzieci.

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Pluszak ten stał się najpopularniejszą zabawką XIX wieku.

Zabawę w bibliotece rozpoczęliśmy od poznania historii naszego bohatera, wysłuchania bajki relaksacyjnej "Przygoda niedźwiadka” i wiersza Marzeny Nowosielskiej „Przyjaciel Misiu”. Następnie dzieci chętnie oglądały książki o misiach i opowiadały o swoich pluszakach. Były też zabawy plastyczne (malowanie misia) i zabawy ruchowe przy piosenkach dla dzieci (Stary niedźwiedź mocno śpi. ..) Po tych zabawach wszyscy zajadali się pysznym miodzikiem i zapewniali, że za rok spotkamy się znowu.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .