wtorek, 18 październik 2016 15:18

Kłótnia w tornistrze

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gościem spotkań autorskich dla dzieci tym razem była pani Elżbieta Bednarczyk, pisarka, aktorka i tancerka, od ponad 20 lat mieszkająca w Australii. Do naszej gminy przyjechała z Częstochowy, gdzie zatrzymała się na kilka miesięcy.

Wierszowaną historię przyborów szkolnych z uwagą wysłuchały dzieci przedszkolne i z klas I-III Szkoły Filialnej w Osieku oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie. Przesłaniem bajki było zachęcenie uczniów do poszanowania przedmiotów którymi się posługują. Podczas rozmów z dziećmi autorka przekazała im wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich rówieśników, nauczycieli, rodziców i czytać dużo książek, które nas wzbogacają i stanowią skarbnicę wiedzy o otaczającym nas świecie.

W drugiej części spotkania pani Bednarczyk opowiadała dzieciom o Australii, pokazując zdjęcia z życia jej mieszkańców, ludzi, zwierząt oraz bogactwo dzikiej przyrody, bujnej roślinności. Dzieci wpadały w okrzyk radości oglądając misie koala i kangury, które są również niewątpliwą atrakcją dla odwiedzających Australie turystów.

Na zakończenie można było kupić książeczkę pt. „Kłótnia w tornistrze”, do której załączony był piękny list od autorki, skierowany do czytelników:

Pragnę Ci przekazać bardzo ważne słowa,

a Ty je na zawsze w serduszku zachowaj:

Życie to jest podróż piękna i daleka-

czasem bywa trudna, ale nie narzekaj.

Zdobywaj przyjaciół – oni Ci pomogą,

jeśli się utrudzisz niewygodną drogą.

Obdarz ich miłością, szacunkiem, uśmiechem,

a staniesz się mądrym i dobrym Człowiekiem.

WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .