poniedziałek, 03 październik 2016 16:43

Spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim

Oceń ten artykuł
(1 głos)

27 września na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce uczniów klas IV – VI w Krzeczynie Wielkim oraz Raszówce odwiedził Arkadiusz Niemirski - dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści Z. Nienackiego "Pan Samochodzik ...".

Pan Niemirski tworzy od 1999 roku. Na jego dorobek pisarski składa się 17 tomów kontynuacji cyklu "Pan Samochodzik..." oraz wiele innych tytułów: Klątwa Nipkowa, Tajemnica Fabritiusa, Testament bibliofila, Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Bożek Templariuszy.

Autor lubi kontakt z ludźmi, rozmowy i dlatego często spotyka się z czytelnikami. Jako wieloletni uczestnik ogólnopolskiej akcji "Z książką na walizkach" (2003 - 2008) zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa w naszym kraju.

Pisarz w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od bardzo aktywnej działalności kabaretowej. Chociaż swoją drogę zawodową rozpoczął jako naukowiec w jego życiu były też okresy aktywności dziennikarskiej (m.in. pracował jako dziennikarz muzyczny), w tym publicystycznej. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach, wśród których znaczące miejsce zajmuje muzyka rockowa.

Twórca przybliżył młodemu pokoleniu postać Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz opowiedział o jego słynnym wehikule - niepozornym aucie, ale mającym nieprzeciętne możliwości. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek.

Gość zachęcił także młodzież do czytania swojego bloga, prowadzonego na własnej stronie internetowej (www.niemirski.com). Na stronie tej zamieścił sentencję S. Mallarme - "Wszystko na świecie istnieje po to, by zakończyć się książką". Każde, prawie dwugodzinne spotkanie zakończyło się serią pytań do autora. Na wszystkie odpowiedział.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .