poniedziałek, 08 sierpień 2016 16:51

"Palce w pralce" i inne zdarzenia w bibliotece w Oborze

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tegoroczne „Wakacyjne spotkania z książką i zabawą” w bibliotece w Oborze zdominowały zabawy. Uczestników zajęć szczególnie zafascynowała gra „Palce w pralce”, która wymagała skupienia, spostrzegawczości, dobrej koordynacji ruchów i refleksu, a przy okazji wywoływała dużo dobrego humoru.

W przerwach między rozgrywkami dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówić podstawowe znaki drogowe, które każdy powinien znać, a także nauczyć się piosenki karaoke „Przepisowy ruch drogowy” w wykonaniu Piotra Kupichy i przyjaciół.

Zabawy na powietrzu, gra w piłkę czy bilard na chuście Klanzy, przeplatały się z kalamburami, krzyżówkami, rebusami i grami planszowymi.

Był też czas wsłuchania się w ciekawe opowiadanie Z. Staneckiej pt. „Pytania Uika”, w którym mały delfinek bardzo chciał poznać odpowiedź na bardzo ważne pytanie: co to znaczy być?

Była też praca twórcza: z kawałków gazety i kolorowej bibuły dzieci wykonały piękne bransolety przyozdobione muszelkami morskimi.

Zajęcia zakończyły się prażeniem kukurydzy i słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy na wszystkie spotkania organizowane przez bibliotekę.

UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .