piątek, 15 lipiec 2016 14:04

Z wakacji w bibliotece w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cykl wakacyjnych spotkań w bibliotece w Miłoradzicach rozpoczęliśmy od tematu bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały prezentację „Bezpiecznie bawimy się w czasie wakacji” oraz wysłuchały wybranych fragmentów książki Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie”.

Podczas spotkań odbyły się zajęcia czytelnicze, edukacyjne oraz plastyczne, bawiliśmy się również w kalambury, odgadując tytuły znanych bajek i baśni. Uczestnicy zapoznali się z baśniami z różnych stron świata, a w szczególności z baśnią afrykańską „Motyle”. Samodzielnie wykonywali przepiękne, kolorowe motyle. Z makaronu wykonywali biżuterię, uczyli się też sztuki składania papieru – origami.

W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół, dzieci zapoznały się z treścią książki „Skąd się bierze miód”, obejrzały prezentację na temat życia pszczół, same również dzieliły się posiadanymi informacjami na w/w temat. Nie mogło się oczywiście obejść bez degustacji miodu
i wykonywania pszczółek.

W ostatnim dniu wakacyjnych zajęć przenieśliśmy się na łono natury, do pobliskiego parku, gdzie były zabawy sportowe, gra w molkky minionki, zabawa z chustą Klanza. Był słodki poczęstunek, który przygotowała biblioteka i kiełbaski z ogniska, które zasponsorowała
i przygotowała pani Monika Miśta, za co jej bardzo dziękujemy.

Udział w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece w dniach 4, 5, 11 i 12 lipca wzięło 52 dzieci. Ale nie tylko w tych dniach dzieci odwiedzały bibliotekę, także w pozostałe dni kiedy była czynna, korzystały z komputerów oraz gier dostępnych w czytelni.

Tekst i zdjęcia: RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .