piątek, 03 czerwiec 2016 13:38

XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka oraz Punkt Przedszkolny w Miłoradzicach wzięły udział w XV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Zaproszeni zostali goście, pani Sylwia Pęczkowicz- Kuduk radna Gminy Lubin oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemstowie. Spotkanie miało miejsce w przedszkolu.

Po przedstawieniu gości oraz krótkim wstępie wyjaśniającym cel spotkania, dzieci zaprezentowały przygotowany występ i rozdały wykonane przez siebie prezenty – kolorowe rysunki. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy – służbie, o niektórych wydarzeniach z jakimi się spotkali, a następnie pani radna przeczytała książkę Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”. Przedszkolaki chętnie opowiadały gościom o swoich ulubionych bajkach. A potem dopiero się działo...

Wyszliśmy przed budynek i zobaczyliśmy duży czerwony wóz strażacki. Panowie strażacy zaprezentowali sprzęt jakim dysponują, pokazali jak zakłada się kołnierz i w jakim celu, można było przymierzyć hełm oraz polać wodę z węża strażackiego. Jednak największą frajdę i myślę, że również wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka jaki zafundowali nam strażacy, to przejażdżka wozem strażackim na sygnale.

Serdecznie dziękujemy pani Sylwii oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemstowie za przyjęcie zaproszenia i za czas jaki nam poświęcili.

RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .