poniedziałek, 25 kwiecień 2016 13:50

Światowy Dzień Książki w Przedszkolu w Raszówce

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji do Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce zaproszono bibliotekarkę, aby opowiedziała dzieciom jak powstaje książka oraz pokazała kilka najciekawszych nowości z literatury dla dzieci, które można wypożyczyć w Bibliotece w Raszówce.

Pani Iza opowiedziała dzieciom jak powstają książki, skąd trafiają one do bibliotek, jak wygląda proces od pomysłu do momentu, kiedy wydrukowane egzemplarze trafiają do księgarń i bibliotek.

Dzieci z szeroko otwartymi oczami oglądały książki z „ruchomymi obrazkami”, czy ilustracjami jak obrazy w galerii. Poznały kolejne dzieło wspaniałej autorki literatury dziecięcej Iwony Chmielewskiej pt. W kieszonce, która bawi się ze swoim odbiorcą, wyczarowując na kolejnych kartach jak magik zadziwiające przedmioty w dziecięcych kieszonkach – cudowna zabawa dla całej rodziny.

Na koniec przedszkolaczki poprosiły, aby przeczytać im opowiadanie o przygodach małej dziewczynki z serii autorstwa Zofii Staneckiej Basia i piłka nożna.

Wszyscy słuchacze otrzymali od biblioteki szablony kurek - zakładek do książek do samodzielnego wykonania, podczas zajęć w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom Przedszkola za zaproszenie, a wychowankom za okazane zainteresowanie podczas lekcji bibliotecznej.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .