piątek, 22 kwiecień 2016 13:39

„Ocalić od zapomnienia” III spotkanie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już po raz trzeci (21 kwietnia) z inicjatywy Biblioteki w Niemstowie i nowo powstającego Stowarzyszenia „Nasz Niemstów” w bibliotece spotkali się mieszkańcy Niemstowa.

Panie: Lucyna Rychlik, Wanda Wójtowicz i Panowie: Jan Baran, Leszek Konefał, Władysław Moroch, Jan Torba, Zdzisław Żołędziewski. Gośćmi spotkania byli także ks. Krzysztof Antosik, Dyrektor GBP w Raszówce Pani Wioleta Olech, Radny wsi Niemstów Pan Andrzej Olek, Sołtys Niemstowa Pan Józef Kostanowicz oraz członkowie Stowarzyszenia „Nasz Niemstów”.

Na początku spotkania gości przywitała bibliotekarka słowami: „(...)To nasze spotkanie będzie okazją do wspomnień i refleksji nad przemijającym czasem(…)”. Następnie pan Krzysztof Żołędziewski przedstawił prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia Niemstowa przed 1945 rokiem. Po obejrzeniu slajdów rozpoczęła się żywa dyskusja i oglądanie przyniesionych przez uczestników zdjęć, które wywołały lawinę wspomnień. Przy pysznym cieście i kawie miło upłynął czas, a goście chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami . Dziękujemy uczestnikom za liczne wspomnienia i historie, a współorganizatorom za przygotowanie spotkania.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .