wtorek, 12 kwiecień 2016 13:10

Wesoło i kolorowo w bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Z tej okazji w bibliotece w Niemstowie odbyło się spotkanie z wychowankami przedszkola przy Szkole Podstawowej w Niemstowie. Bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę I. Chmielewskiej „W kieszonce”. To znakomita książka do zabawy z ilustracjami i rozwijania dziecięcej wyobraźni. W opisie książki czytamy:„...Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.”

Po uważnym wysłuchaniu tekstu i obejrzeniu tajemniczych ilustracji dzieci otrzymały kartki z wydrukowanymi kieszonkami i mogły namalować swoje „ukryte skarby” w kieszonce, a były to lale, koty, autka i słoneczko... Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Przedszkolaki wykonały w tym dniu jeszcze – na powitanie wiosny - piękne kwiaty z bibuły w kolorowych flakonikach, które następnie zabrały ze sobą do domu. Czas upłynął szybko. W bibliotece było miło, wesoło i słodko.

UK

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1155/W-kieszonce

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .