wtorek, 05 kwiecień 2016 16:20

O legendarnym rejsie pewnego statku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka w Oborze zorganizowała w dniu 30.03.2016 r. zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy drugiej w Szkole Podstawowej w Szklarach Górnych.

Zajęcia zostały przeprowadzone wg scenariusza na podstawie książki Zofii Staneckiej

pt. „Historia pewnego statku” z serii Czytam sobie. Fakty. Książka została odczytana na głos z równoczesnym wyświetleniem jej treści na ekranie, tak aby młodzi czytelnicy mogli samodzielnie śledzić czytane wersy.

Dzięki historii opowiedzianej na kartach książki dzieci poznały fakty dotyczące rejsu legendarnego Titanica, który wypłynął 12 kwietnia 1912 roku z angielskiego portu w Southampton i którego pasażerką była między innymi bohaterka książki - 7 letnia wówczas Ewa Hart z rodzicami. Dowiedziały się, jaką trasą płynął statek, a potem wyznaczyły ją poprawnie na mapie geograficznej. Poznały genezę nazwy statku wywodzącą się z mitologii greckiej, a przedstawione materiały pomocnicze dotyczące wielkości parowca pomogły dzieciom wyobrazić sobie, jakich był on ogromnych rozmiarów. Książka zawierała, też wiele terminów związanych ze statkiem i załogą co pozwoliło dzieciom wzbogacić słownictwo i wiedzę. Umiejscawiając poszczególne nazwy (koło sterowe, luk, trap, kuk, raca, tratwa i in.) na zarysie statku dzieci mogły sprawdzić, czy dobrze zapamiętały co i gdzie się na nim znajduje. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą spostrzegawczością i wiedzą.

Info:UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .