środa, 30 marzec 2016 10:12

Kreatywne warsztaty wiosenno – wielkanocne w bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Biblioteka w Niemstowie jest nie tylko miejscem, w którym można wypożyczyć dobrą książkę, przejrzeć prasę , skorzystać z czytelni i komputera. Jest też miejscem spotkań osób dorosłych i dzieci.

Panie przez kilka tygodni spotykały się na warsztatach rękodzielniczych organizowanych przez bibliotekę. W tym roku warsztaty rozpoczęły się 22 lutego i trwały do 18 marca. Spotkania odbywały się średnio dwa razy w tygodniu po 2 godziny.

Powstały piękne kwiaty z bibuły i krepiny, stroiki świąteczne, jajka dekorowane różnymi technikami - wstążkami, sznurkiem, koronką, bibułą, cekinami i techniką quillingu . Styropianowe jaja powoli zamieniały się w kolorowe pisanki.

W ostatnim tygodniu trwania warsztatów panie wykonały piękne palmy z przyniesionych przez siebie materiałów (bukszpan, trawy, gałązki bazi, zboże i zrobionych wcześniej kwiatów), które poświęciły w kościele w Niedzielę Palmową.

Podczas spotkań przy herbatce i ciastkach były też rozmowy na temat zwyczajów wielkanocnych. Spotkania w bibliotece stały się już niemal tradycją, którą wspólnie z paniami postaramy się zachować jak najdłużej. Zajęcia przebiegały w milej i ciepłej atmosferze. Razem we wszystkich spotkaniach udział wzięło 46 osób. Były także zapewnienie, że spotkamy się w okresie jesienno-zimowym na kolejnym cyklu warsztatów.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .