piątek, 18 marzec 2016 11:30

Konsumencie - poznaj swoje prawa!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Tydzień z Internetem 2016 trwa. W związku z tym Biblioteka w Niemstowie i Raszówce zorganizowały spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, które odbyły się 15 marca w Bibliotece w Niemstowie oraz 16 marca w Świetlicy Wiejskiej w Składowicach.

Pani Wiesława Sulima - Powiatowy Rzecznik Konsumentów poruszyła wiele ważnych aspektów prawa konsumentów związanych z zakupami przez Internet, podczas różnego rodzaju pokazów oraz w sklepach stacjonarnych. Na wielu przykładach omówiła "pułapki" w jakie kupujący może "dać się złapać". Pani Rzecznik zwróciła uwagę na konieczność czytania wszystkich dokumentów przed podpisaniem!

Część wykładu pani Rzecznik poświęcona była bardzo popularnej formie nabywania towarów – zakupom prze Internet. Omówione zostały prawa konsumentów, ale również pani Sulima zwróciła uwagę na szereg procedur jakie kupujący powinien przestrzegać, aby móc złożyć reklamację towaru nabytego w sieci.

Wiele bardzo praktycznych wiadomości, porad, informacji, które każdy z nas powinien wiedzieć, aby stać się świadomym swoich praw konsumentem. Poznajmy swoje prawa – nie dajmy się oszukać podczas zakupów czy podpisywania umów!

UK, IT

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .