środa, 09 marzec 2016 14:45

Poznajemy zawody...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

… czyli, kolejne spotkania na temat zawodów przygotowane dla dzieci z punktu przedszkolnego w bibliotece w Miłoradzicach. Podczas pierwszego pt. „Z wizytą w sklepie” dzieci poznały zawód sprzedawcy.

Zapoznały się z rodzajami sklepów, wspólnie ustalaliśmy co można w nich kupić. Następnie wysłuchały utworu „Gdzie się co kupuje?” Cz. Janczarskiego i pięknie odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. W dalszej części z gazetek reklamowych wycinaliśmy zdjęcia przedstawiające różne artykuły, które następnie dzieliliśmy na te, które nadają się do jedzenia, a które nie. Na dużym arkuszu papieru narysowane zostały dwa kosze sklepowe, do których wklejaliśmy wycięte artykuły według ich przeznaczenia. Na koniec przedszkolaki kolorowały malowanki związane z zawodem sprzedawcy.

„Gdy w potrzebie jesteś dziś, na policję możesz iść lub zadzwonić, jeśli chcesz 997, już to wiesz”. Policjant – to kolejny zawód, o którym rozmawiały przedszkolaki w ramach spotkań Poznajemy zawody dnia 9.03.2016 r. Z przygotowanej gazetki dzieci dowiedziały się jak rozpoznać radiowóz i jakimi środkami lokomocji porusza się jeszcze policja. W głośnej rozmowie każdy uczestnik zajęć podzielił się swoją wiedzą na temat pracy policjanta. Okazało się, że dzieci znają już numer alarmowy 112 oraz zasady przechodzenia przez ulicę w miejscach do tego przeznaczonych, a więc pasy i sygnalizacja świetlna oraz w miejscach nieoznakowanych. Wysłuchały z uwagą książki z serii „Co słychać...- W policji”
i „Przechodzę bezpiecznie”, dzięki którym utrwaliły sobie jeszcze mocniej swoją wiedzę. Na koniec każde dziecko kolorowało portret policjanta.

Info: RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .