środa, 02 marzec 2016 10:45

Ferie w bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ferie w bibliotece w Raszówce zdominował w tym roku motyw baśni. Dzieci poznały podania afrykańskie i cygańskie, a cołość połączyły zajęcia plastyczne i edukacyjne.

 

  1. 8.02.2016 –wprowadzeniem do zajęć było czytanie baśni cygańskiej ze zbioru „Gałązka drzewa Słońca” J. Fickowskiego. Podczas warsztatów plastycznych dzieci ozdobiły przygotowane szablony masek karnawałowych. Uczestnicy przygotowali również kolczyki dla mam według własnego projektu. Każde dziecko wykonało po 5 par.

  2. 9.02.2016 – zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z p. J. Grygotowiczem, pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy, oddział w Legnicy, który przygotował pogadankę oraz film animowany na temat bezpieczeństwa dzieci na wsi. Na to spotkanie zaproszono grupę starszych przedszkolaków z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Dzieci otrzymały od
    p. Grygotowicza książeczki z zadaniami do wykonania wspólnie z rodzicami. Na zajęciach plastycznych zaplanowanych na ten dzień, zbudowano z rolek po papierze toaletowym oraz nakrętek plastikowych makietę średniowiecznego zamku.

  3. 10.02.2016 – spotkanie tego dnia rozpoczęto czytaniem baśni „Motyle” ze zbioru „Czarownica Nanga Baśnie afrykańskie”. Tekst był wprowadzeniem do zajęć plastycznych podczas których uczestnicy wykonali piękne i barwne motyle z papieru do drukarek i rolek po ręcznikach papierowych. Skrzydła motyli ozdobiono własnoręcznie przygotowanymi pieczątkami (ze słoików po przecierze i gąbki do mycia naczyń). Do kolorowania skrzydeł pieczątkami wykorzystano farby. Motyle zawisły na korytarzu. Instalacja według pomysłu autorów dzieł zachwyca wszystkich czytelników odwiedzających bibliotekę. Również średniowieczny zamek został wyeksponowany na korytarzu w celu prezentacji.

IT

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .