wtorek, 23 luty 2016 12:07

Wesołe i kolorowe ferie w Miłoradzicach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

O zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabaw w domu i na śniegu przedszkolaki dowiedziały się w bibliotece jeszcze przed rozpoczęciem ferii.

Podczas zajęć w czasie ferii ozdabiały papierowe narty i rozmawiały o tym, jak należy się ubierać, gdy na dworze panują trzaskające mrozy. W trakcie zajęć plastycznych malowały i kolorowały pejzaże zimowe oraz tworzyły bałwanki, nie tylko ze styropianowych kul, ale również inne, według własnego pomysłu. Obok tych bałwanków wyrosły przy okazji kolorowe choinki i inne zimowe ozdóbki. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom ofertę książek z serii „Czytam sobie” , po czym obejrzały prezentację dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu. Po takim wstępie, kolorowały tekturowy domek, który po złożeniu służył im do zabawy.

„Znajomy taty”, to opowiadanie, z którym dzieci zapoznały się na początku zajęć trzeciego dnia ferii w bibliotece. Historyjka przestrzega przed kontaktami z nieznajomymi osobami i zbytnią ufnością w to, co mówią. W dalszej części uczestnicy zajęć rozwiązywali zagadki literackie, a następnie przygotowywali walentynkowe upominki.

W pozostałe dni ferii nie brakowało chętnych do korzystania z komputera z dostępem do Internetu oraz gier planszowych i „piłkarzyków”.

Info: RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .