wtorek, 23 luty 2016 09:52

Indiańska wioska - ferie 2016 w Księginicach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Podczas tegorocznych ferii w bibliotece w Księginicach dzieci mogły poznać historię Indian, ich kulturę i tradycje, a nawet na moment przenieść się do indiańskiej wioski.

Wykonywanie prac plastycznych takich jak: pióropusze, tipi, łapacze snów, totem – przeplatane były baśniami – dzieci wysłuchały baśni pt. Jak na świat przybyli Indianie oraz Dar totemów.

Takie spotkania dla dzieci to bardzo dobry moment, żeby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. Dlatego też, podczas trzecich zajęć pani z biblioteki w rozmowie z dziećmi na temat zimowych dyscyplin sportowych podpytywała je, jak bezpiecznie zachować się na ślizgawce, podczas zabaw na śniegu czy też lodzie. Jedna z mam przeczytała opowiadanie edukacyjne o niebezpiecznej zabawie na zamarzniętym stawie pt. Zima, lód i łyżwy ( cykl Bezpieczne dziecko – Superid.pl ). Biblioteka w Księginicach wzięła również udział w akcji propagującej Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony 9 lutego – uczestnicy poznali zasady bezpiecznego poruszania się w sieci.

Info:MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .