wtorek, 23 luty 2016 09:23

Ferie 2016 z biblioteką w Chróstniku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwsze spotkanie w bibliotece w Chróstniku rozpoczęło się ustaleniem zasad obowiązujących podczas zajęć, zapisaniem ich na szarym papierze i zawieszeniem w widocznym miejscu.

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa dzieci obejrzały prezentację dotyczącą przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a w drugiej części spotkania wykonywały bałwanki z kul styropianowych. Spotkanie zakończyło się grą w kalambury.

Drugiego dnia, dzieci zapoznały się z książką z serii „Czytam sobie” pt. „Apollo 11” - o pierwszym lądowaniu człowieka na księżycu, szczegółach lotu i niezbędnych informacjach technicznych. Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim podczas małych eksperymentów chemicznych takich jak wulkan z octu i sody, tornado kolorów w mleku, doświadczenie „Ciecze Nienewtonowskie” oraz rosnące ciasto z sody, ketchupu i proszku do pieczenia. Podczas kolejnej zabawy - z balonami, powstały miecze, kwiatki, serduszka oraz takie zwierzaki jak kotki, żyrafy, pieski, myszki i węże.

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci poznały 10 podstawowych zasad, jak w sposób ostrożny i odpowiedzialny korzystać z sieci. W ramach projektu „FunEnglish” obejrzały prezentację i wzięły udział w fotolekcji, zapoznając się z ofertą komputerowego kursu nauki języka angielskiego w bibliotece. Później sprawdzaliśmy, co zapamiętały, pokazując im przygotowane wcześniej warzywa i artykuły spożywcze, które pięknie nazywały po angielsku. Po zabawie z językiem angielskim były wspólne kanapki i pieczenie tostów.

Przygodę z feriami w bibliotece zakończyła zabawa w „ pomidora”, podczas której było wiele śmiechu, szczególnie przy wykupywaniu fantów.

Dziękuję Natalii Czekaj za pomoc w prowadzeniu zajęć, a szczególnie za przygotowanie zabawy w małego chemika.

Info i zdjęcia: AS

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .