wtorek, 26 styczeń 2016 14:10

Bibliostory – edukacyjne historie komiksowe dla dzieci i nie tylko

Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Bibliostory” to edukacyjny cykl zrealizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, którego celem jest rozwinąć kompetencje informacyjne i medialne dzieci i młodzieży.  Autorką scenariuszy do komiksów narysowanych przez Agatę Matraś jest Ewa Rozkosz.

Każdy komiks to jedna historia związana z wybraną umiejętnością: sprawnego wyszukiwania informacji w bazach danych i bibliotekach cyfrowych, krytycznej oceny informacji, jej przetwarzania, prezentowania oraz efektywnego wykorzystania itp. Część komiksów opisuje zasady stosowania prawa autorskiego (np. prawo cytatu) lub korzystania z grafik znalezionych w sieci. Znaleźć tu można również informacje dotyczące korzystania z usług biblioteki – instrukcję wyszukiwania książek w katalogu bibliotecznym oraz o wypożyczeniach międzybibliotecznych.

Komiks udostępniono zgodnie z licencją CC: by-nc-sa.

Więcej informacji na temat projektu na stronie http://wbp.poznan.ekursy.eu/course/view.php?id=30

Nowy komiks publikowany będzie na stronie biblioteki co 2 tygodnie. Zachęcamy do czytania i poznawania nowych technologii oraz możliwości i sposobów pozyskiwania informacji.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .