czwartek, 17 grudzień 2015 15:57

Wiem jak reagować na agresywne zachowania wobec mnie i innych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

"O agresji w bibliotece" - biblioteka w Raszówce po raz kolejny przeprowadziła zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Raszówce. Spotkania miały miejsce 9 i 16 grudnia. Udział w nich wzięło 29 uczniów.   

Danuta Formago, pedagog, Szkoła Podstwawowa im. Orła Białego w Raszówce:

"Wszyscy wiemy, że agresja i przemoc są obecne we współczesnym świecie. Występują wśród dzieci, młodzieży i według nich są sposobem na rozwiązywanie wielu problemów. Aby zapobiec negatywnym zachowaniom naszych uczniów organizujemy zajęcia, warsztaty, spektakle. Jest to wkomponowane w codzienne życie naszej szkoły. Chcąc jednak uatrakcyjniać przekazywane dzieciom treści, docierać do nich różnymi metodami i sposobami organizujemy zajęcia również poza szkołą. Dzięki współpracy z Dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce, p. Wiolettą Olech nasi uczniowie klas IVa i IVb mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, w siedzibie miejscowej biblioteki. Prowadzone przez bibliotekarza, p. Izabelę Tyrcz zajęcia z uczniami były bardzo ciekawe i inspirujące do dyskusji. Wykorzystana w nich, znana uczniom literatura, pozwoliła usystematyzować ich wiedzę, szczególnie dotyczącą mechanizmów powstawania agresji i jej zapobiegania. Nasi uczniowie już wiedzą, że tylko konstruktywne formy radzenia sobie z emocjami pozwolą na rozładowanie wewnętrznych napięć, w sposób, który nie rani i nie niszczy wzajemnych relacji ale buduje porozumienie i uczy szacunku do drugiego człowieka. Uczniowie poznali historię Aleksa i Guza – bohaterów książki „Śmierdzący ser” autorstwa Catjerine DePino, z serii „Bezpieczne dziecko – jak się bronić przed przemocą w szkole”. Warsztaty były bardzo ciekawe i urozmaicone m.in. dyskusją, rozwiązywaniem rebusów, krzyżówek tematycznych i usystematyzowaniem zdobytych wiadomości. Wszyscy bardzo dziękujemy przemi łym Paniom za poświęcony czas i miłą atmosferę podczas edukacyjnych spotkań."                  

               

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .