czwartek, 12 listopad 2015 13:30

"Czytamy sobie w bibliotece" w Oborze

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ramach projektu opartego na książkach z serii: „Czytam sobie” - biblioteka w Oborze przeprowadziła zajęcia biblioteczne w świetlicy szkolnej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

Pierwsze spotkanie pod nazwą „Zabawa w maga” na podstawie książki pt. „Syrop maga Abrakabry” autorstwa W. Widłaka odbyło się dnia 15.10.2015 r. Uczestnicy zajęć nie tylko poznali historię pewnego sułtana i jego maga, ale również kulturę państw Bliskiego Wschodu. Odgrywając scenki z książki, dzieci mogły się przekonać, że czytanie może być także dobrą zabawą w teatr. W zajęciach wzięło udział czternaścioro uczniów w wieku 6-8 lat.

Na kolejnych zajęciach w dniu 29.10.2015 r. pod nazwą „Gdy pada deszcz” w oparciu o książkę pt. „Walizka pana Hanumana” R. Witka, dzieci poznały historię Darii, która znalazła walizkę z sekretnymi skryptami. Zaznajomiły się z trudnymi wyrazami występującymi w książce, a także bawiły się w szyfrowanie słów, czyli „Miksus sylabus”. Podczas zajęć można było poznać podstawy techniki animacji poklatkowej. Dzieciom zaprezentowano, na przykładzie rysunków kropelki deszczu, jak mogą zrealizować własny, kilkusekundowy filmik animowany (filmik przedstawiamy w załączeniu).

W zajęciach wzięło udział czternaścioro uczniów w wieku od 6-8 lat.

Uczestnicy zajęć bibliotecznych otrzymali dyplomy i teczki „Czytam sobie w bibliotece” zawierające tematyczne kolorowanki, zakładki do książek, zawieszki na drzwi oraz naklejki.

Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także rozbudzenie w młodych czytelnikach nawyku sięgania po książki oraz czerpania przyjemności z obcowania z literaturą.

UM

 

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .