piątek, 06 listopad 2015 14:16

Urodziny Kubusia Puchatka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 października 1926 roku wydana została w Londynie książka pt.: „Kubuś Puchatek”. Od tego czasu dzieci na całym świecie zachwycają się przygodami tego zabawnego misia o małym rozumku.

Z tej okazji biblioteka w Miłoradzicach przygotowała 28 października spotkanie urodzinowe, na które zaproszone zostały dzieci z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach. Po krótkim powitaniu i wyjaśnieniu celu wizyty, dzieci z uwagą wysłuchały czytanej bajki: „Wspaniały dzień”, opowiadającej o niespodziance urodzinowej jaką przygotowali misiowi jego przyjaciele. Dzieciom bardzo podobała się czytanka oraz postaci w niej występujące. Chcąc uczcić święto Kubusia Puchatka przygotowały dla niego makaronowe upominki. Najpierw pomalowały makaron farbami, a następnie zrobiły z niego bransoletki i korale. Zabawa była przednia i trochę „kolorowa”.

Przygody tych przesympatycznych przyjaciół - zwierzaków wciąż występują w nowych wydaniach książek i będą z pewnością okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem dla kolejnego pokolenia czytelników.

Urodzinowe spotkanie zakończyło się słodką ucztą. Dzieci próbowały misiowego przysmaku czyli miodu, który biblioteka otrzymałą od jednego z mieszkańców Miłoradzic, posiadającego własną pasiekę.

RM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .