sobota, 20 czerwiec 2015 12:35

A to historia! – wyniki konkursu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z okazji XII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku” ogłoszony został konkurs literacko-plastyczny pt. „A to historia” na komiks lub historyjkę obrazkową. Organizatorami konkursu byli: Dolnośląska Biblioteka Publiczna w we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.

Jego ideą było stworzenie przez uczniów szkoły podstawowej lub gimnazjum opowieści nawiązującej do tajemniczych, legendarnych lub prawdziwych wydarzeń z dziejów rodziny, miejscowości bądź regionu. Konkurs był dwuetapowy. Podczas spotkań autorskich w ramach akcji „Z książką na walizkach” zaproszony pisarz lub ilustrator wybierał dwie najciekawsze wg niego prace zgłoszone na – konkurs - po jednej z każdej kategorii wiekowej, które przechodziły do II etapu – finału.

W naszej gminie pierwszy etap miał miejsce na spotkaniu autorskim z gimnazjalistami w bibliotece w Oborze w dniu 12 czerwca. Przygotowano wystawę prac zgłoszonych do konkursu, z których pani Katarzyna Ryrych wybrała 1 pracę, z kategorii dzieci ze szkół podstawowych. Nominację do nagrody głównej oraz książkę ufundowaną przez Wydawnictwo Literatura z autografem autora otrzymała Nicole Szporko z kl. IV Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce przyznała dodatkowo 3 wyróżnienia (prace zostały wybrane również przez panią Katarzynę Ryrych) dla uczniów SP im. Orła Białego w Raszówce: Adrianny Chojnackiej i Natalii Oknińskiej z kl. IV oraz Huberta Dulskiego z kl. I b.

Nagrody książkowe z autografem od autora zostały wręczone dzieciom podczas apelu szkolnego w dniu 16 czerwca. Za nieobecnych nagrody i dyplomy odebrała pani dyrektor Lucyna Szudrowicz.

W drugim etapie konkursu 3 osobowe jury w składzie: Joanna Zagner-Kołat, Paweł Wakuła i Marta Wokan przyznało dwie nagrody główne w kategorii dzieci ze szkoły podstawowej dla Hanny Kot ze Szkoły Podstawowej nr 1 Złotoryi oraz Natalii Tatarudzie z Zespołu Szkół w Legnickim Polu. Nie przyznano nagrody głównej w kategorii młodzież gimnazjalna. Nagrodami głównymi były: tablet oraz czytnik e-book. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas finału XII Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami, który miał miejsce w polkowickim amfiteatrze w dniu 13 czerwca 2015 r.

Zwycięzcom serdecznie jeszcze raz gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za współpracę.

Info: WO, zdjęcia IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .