czwartek, 18 czerwiec 2015 23:40

Gmina Lubin „Czyta sobie w bibliotece”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

"Czytam sobie w bibliotece" to kolejny pomysł na promocję czytelnictwa, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników - w wieku 5-8 lat. Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także rozbudzenie w młodych czytelnikach nawyku sięgania po książki oraz czerpania przyjemności z obcowania z literaturą.

 

Okres zgłaszania do udziału w projekcie miał trwać 2 miesiące, jednak już w ciągu 7 dni zakończono rekrutację z powodu wyczerpania miejsc. 900 pierwszych bibliotek (w tym Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce oraz wszystkie filie: w Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Niemstowie i Oborze), które zgłosiły się za pośrednictwem formularza na stronie www.czytamsobiewbibliotece.pl, otrzyma komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów od 15 września do 15 listopada bibliotekarze zorganizują zajęcia we wszystkich gminnych bibliotekach, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami są: Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz wydawnictwo Egmont Polska, a partnerami Biblioteka Narodowa, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Od ubiegłego roku w naszych gminnych bibliotekach dostępne są książeczki z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i rodziców. Biblioteki organizowały również zajęcia z wykorzystaniem materiałów do pobrania dostępnych na stronie czytamsobie.pl (naklejki, dyplomy, zawieszki na drzwi, przypinki, zakładki do książek).

Dzięki projektowi dzieci zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

IT
źródło: ceo.org.pl

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .