sobota, 08 sierpień 2015 23:15

Talenciarze z Zimnej Wody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Zimnej Wodzie dobiegły końca. Dzieciaki, które wzięły w nich udział, świetnie się bawiły.

Była  w teatr, zajęcia plastyczne, literackie i zabawy muzyczne. Dzieci zaprojektowały okładkę do książki i napisały bajeczkę „Chcę dotknąć tęczy” (autorzy: Nikola Koza, Julka Zięba, Sebastian Niemiec, Bartek Basiński).

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ulubionego przez nich wiersza Tuwima „Rzepka”, a następnie wykonały z gałganków kukiełki jego bohaterów. Gdy postacie były już gotowe,  wcieliły się w role narratora, dziadka, babci i pozostałych postaci, bawiąc się w przedstawienie kukiełkowe

Miniteatrzyk przygotowały też do wiersza Brzechwy „Na straganie” z udziałem plastelinowych ludzików. Natomiast z resztek materiałowych dziewczynki wykonały dywanik dla lalek i makatkę ścienną, a chłopcy w tym czasie zajęli miejsca przy komputerach.

W ostatnim dniu zajęć odbyła się prezentacja lokalnych talentów. Specjalnie na tę okazję przygotowano plakat „Mam talent” oraz zaprezentowano zebranym widzom przygotowany wcześniej teatrzyk kukiełkowy. Występujący otrzymali gromkie brawa, dyplom „Wielkiego Talenciarza” i drobne upominki.

 

 

Autor: WO (ug.lubin.pl)/Fot. TK, WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .