poniedziałek, 08 czerwiec 2015 12:58

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - relacja z Chróstnika

Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 maja, w świetlicy wiejskiej w Chróstniku biblioteka przygotowała dla dzieci zabawę będącą inauguracją „tygodnia czytania” jak również prezentem z okazji Dnia Dziecka.

Zabawom nie było końca: zgadywanki z atrybutami bohaterów książek dla dzieci, zabawy w pociąg, zabawy taneczne oraz zabawy z chustą Klanzy. Były również zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały okładki do ulubionych książek, malowanie buziek, a także pokaz i zabawa z bańkami mydlanymi w rozmiarze XXL.

Przygotowano również między innymi stoisko z ofertą usług czytelniczych biblioteki. Biblioteka promowała akcje : „Czytam sobie”, „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” oraz Bookcrossing. W ramach akcji „Czytam Sobie” dzieci miały możliwość zapoznania się z trzy-poziomową kolekcją książek do nauki czytania dostępną w bibliotece. Otrzymały zawieszki na drzwi z napisem „Zajęte! Czytam Sobie” do wykorzystania podczas czytania w domu oraz naklejki i odznaki czytelnika.

W ramach udziału biblioteki w akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” dzieci mogły poznać zwyczaje pszczół, dowiedzieć się dlaczego pszczoły są pożyteczne, czym się żywią i jak gromadzą pokarm na zimę. Wycinały i składały kartonowe pszczółki, każde dziecko otrzymało również naklejkę z logo Akademii Przyjaciół Pszczół. Słodkim poczęstunkiem były wafelki z miodem, Kubusiowym przysmakiem.

Przygotowano również „stolik bookcrossingowy”, gdzie można było zostawić niepotrzebną książkę, która może jeszcze sprawić komuś przyjemność czytania oraz wziąć inną książkę, godną zainteresowania.

Każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek oraz wylosowane przez siebie nagrody ufundowane przez bibliotekę.

Mamy nadzieję, że dzieci będą chętnie odwiedzały nas w bibliotece;)

Info i zdjęcia: GBP

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .