piątek, 03 lipiec 2015 22:02

Fundacja KGHM Polska Miedź po raz kolejny udzieli wsparcia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W maju Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce złożyła wniosek do Fundacji o udzielenie darowizny na projekt „Senior – aktywny czytelnik. Zakup książek z serii Duże Litery do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej pięciu filii na terenie gminy Lubin. Poszerzenie oferty czytelniczej dla osób starszych i / lub słabo widzących”. Zarząd Fundacji przyznał nam dofinansowanie w kwocie do 10 000,00 zł. Tyle samo wynosi wkład własny.

To wspaniała wiadomość dla naszych najaktywniejszych czytelników - rencistów, emerytów, osób w wieku 50+ oraz z dysfunkcją narządu wzroku, którzy mają najwięcej czasu na czytanie książek, ale mają również trudności z czytaniem drobnego druku. Wielokrotnie o wyborze przez nich książki w bibliotece decyduje nie interesująca recenzja, ale wielkość czcionki. Stąd zrodził się pomysł na projekt „Senior – aktywny czytelnik”. Oferta książek z serii Duże Litery pojawiła się na rynku wydawniczym w ubiegłym roku. Niestety książki są drogie, ponieważ są większe objętościowo i drukowane na zamówienie. Większość tytułów znajdujących się na liście do zakupu to książki, których nie mamy w bibliotekach, więc potencjalnie zaoferujemy nowości wszystkim naszym dorosłym czytelnikom.

W ramach projektu zakupionych zostanie 492 sztuki woluminów książek do wszystkich naszych placówek. Przygotowany został projekt zakładki do książki z informacjami na temat projektu oraz godzinami otwarcia bibliotek, które rozdawane będą czytelnikom.

Fundacja KGHM Polska Miedź, po raz kolejny udzieliła nam wsparcia, w 2010 roku otrzymaliśmy 10 000,00 zł na doposażenie biblioteki w Niemstowie po remoncie.

Serdecznie dziękuję Fundacji KGHM Polska Miedź w imieniu własnym, bibliotekarzy i czytelników, za wkład w rozwój czytelnictwa w naszej gminie

Wioletta Olech

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce

 

Duze litery winieta1 ciemna 1024

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .