środa, 26 sierpień 2015 22:55

„Teatr w książkach” w bibliotece w Raszówce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biblioteka w Raszówce w te wakacje zaproponowała dzieciom wspólną zabawę w teatr, do której inspiracją była seria książek Agnieszki Tyszki „Zosia z ulicy Kociej” opowiadająca o przygodach kilkuletniej dziewczynki i jej młodszej siostry – postaci bardzo kreatywnych i pomysłowych.

Zosię i jej rodzinę poznaliśmy podczas wspólnego czytania fragmentów książek. Najbardziej ciekawym okazał się rozdział pt. „Trup na schodach”… nie zdradzamy jednak tajemnicy, chętnych do jej odkrycia zapraszamy do biblioteki po książkę:).

Dzieci same przygotowały swoje pacynki, które potem wykorzystały do improwizacji teatralnych. Same też wymyślały historie, które opowiadały widzom.

Jak widać na zdjęciach uczestnicy wykazali się wielkim talentem plastycznym, ale na pewno jeszcze większa jest ich wyobraźnia. Usłyszeliśmy historie, krótkie scenki teatralne, przygotowywane jedynie kilka minut. Dzieci wybrały losowo po jednej zabawce, którą mogły dodatkowo wykorzystać w swoim przedstawieniu. Nie było widać tremy, strachu, czy wstydu. Wszyscy chętnie „popisywali się” swoimi talentami aktorskimi.

Jak widać nie potrzeba wielkiej sceny i drogich rekwizytów, aby stworzyć wspaniałe przedstawienie i świetnie się przy tym bawić.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .