środa, 16 wrzesień 2015 22:28

Akcja: e-motywacja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Udział w nowym bezpłatnym projekcie Fundacji Orange zadeklarowało ponad 350 placówek w całej Polsce, w tym biblioteka w Niemstowie. Celem projektu jest aktywacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym.

- weź udział w inspirujących rozmowach dla ludzi w sile wieku

- spotkaj się w internecie z znanymi osobami – to nic nie kosztuje

- zadawaj pytania i wymieniaj się doświadczeniami

- zainspiruj się i miło spędź czas

Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu połączymy się z placówkami zgłoszonymi do projektu i goszczącymi w nich seniorami. Spotkamy się 6 razy- przy "kawie" i w inspirującej atmosferze - dwa razy w miesiącu zaczynając od połowy września. Pierwsze spotkanie skierowane jest do osób, które koordynują projekt w swoich placówkach. Osoby zebrane w bibliotekach i innych ośrodkach biorących udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane przez nas spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!

Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów i nie tylko na wirtualne spotkania w bibliotece w Niemstowie: 8 i 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia. Start godz. 11.15.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .