środa, 03 czerwiec 2015 13:48

„Noc Bibliotek 2015 – pierwsza edycja” w bibliotece w Niemstowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

30 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, wspólnie z filią w Niemstowie, przygotowała dla swoich czytelników niesamowitą noc atrakcji. Jako jedyna w powiecie lubińskim dołączyła do ogólnopolskiej, pierwszej edycji Nocy Bibliotek. Spotkanie było również okazją do uroczystego rozpoczęcia XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który trwa od 30 maja do 6 czerwca 2015.Organizatorem obchodów OTCD jest Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 w pięknie udekorowanej na ten wieczór bibliotece. Atrakcji było wiele. Wiersze J.Tuwima czytali: radny Gminy Lubin i emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemstowie. Do czytanych tekstów młodzi czytelnicy stworzyli wspaniałe inscenizacje.

Noc była pełna radości i zabawy. Najbardziej oczekiwanym nie tylko przez najmłodszych był tort w kształcie książki z logo Nocy Bibliotek upieczony przez zaprzyjaźnioną czytelniczkę biblioteki. Tort uroczyście pokroiła pani dyrektor biblioteki.

Po poczęstunku goście obejrzeli animowany film dla dzieci „Sekret Eleonory” w reżyserii Dominique Monery, który opowiada o magii płynącej z bajek, baśni i zachęca do czytania. Wszystkie biblioteki biorące udział w akcji „Noc Bibliotek” otrzymały bezpłatny dostęp do filmu i mogły zorganizować projekcję animacji dla swoich czytelników dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Dzieci czuły się jak w kinie jedząc popcorn i pijąc soki.

Starsi czytelnicy i rodzice spotkali się przy stoliku z kawą i słodyczami. Słychać było śmiech i ciekawe rozmowy.

To nie koniec atrakcji, uczestnicy wspólnie z panią bibliotekarką rozwiązywali „wielką krzyżówkę” sprawdzającą ich wiedzę na temat bibliotek.

Na koniec były słodycze i owoce przyniesione przez gości, a także okolicznościowe balony przygotowane wcześniej wspólnie z dziećmi. Czas w bibliotece szybko minął, a po 21.00 dzieci zadowolone i trochę zmęczone musiały wracać do domu. W ten sobotni wieczór naszą małą bibliotekę odwiedziło ponad 60 osób. Pomagali wolontariusze i sympatycy biblioteki, którym dziękujemy bardzo.

Tekst: UK
Zdjęcia: IT, MM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .