środa, 27 maj 2015 18:11

Festiwal Literatury dla Dzieci zawitał do Wrocławia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po Krakowie, Warszawie i Gdańsku przyszła pora na stolicę Dolnego Śląska. Przed nami ostatnia odsłona tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci. Od wtorku (26 maja) zapraszamy do Wrocławia. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Młodzi czytelnicy przez najbliższy tydzień nie tylko będą patrzeć i słuchać, ale przede wszystkim tworzyć, działać, odkrywać, zgadywać i smakować.

Na początku będzie słodko. W czwartek (28 maja) zapraszamy na warsztaty z… czekoladą w roli głównej. Joanna Krzyżanek (autorka książek o Cecylce Knedelek) wprowadzi dzieci w magiczny świat kuchni, zapraszając do mocno czekoladowego świata Andruszków – właścicieli sklepu z czekoladą właśnie. W piątek będzie okazja trochę się poruszać. Uczestnicy warsztatów z Janem Bajtlikiem z kartonowych pudeł zrobią wyścigówki i to nie byle jakie, bo w finale warsztatów będą się nimi ścigać. Nie mnie emocjonujący może okazać się finał sobotnich warsztatów z Katarzyną Bogucką. Ich uczestnicy najpierw będą mogli poczuć się jak projektanci, a później, jako modele, zaprezentować swoje własne dzieła przed publicznością na prawdziwym pokazie mody.

Przed spotkaniem z autorem i reżyserem Andrzejem Maleszką zalecamy zadać sobie pytanie: zktórą postacią z „Magicznego drzewa” jest mi najbardziej po drodze? Warto to wiedzieć zawczasu, bo twórca nie tylko opowie o kulisach powstania powieści i filmu, ale i przeprowadzi warsztaty aktorskie.

We Wrocławiu dojdzie też do licznych rękoczynów. Ale spokojnie: plastycznych! Przede wszystkim pod okiem mistrza Józefa Wilkonia, który poprowadzi warsztaty malarskie (piątek, 29 maja) i rzeźbiarskie (sobota, 30 maja). Ale to nie wszystko, bo maski i lalki z przedmiotów codziennego użytku pomoże stworzyć Tomasz Broda, a sympatyczne pieski z kartonu Ewa Kozyra-Pawlak.

Ci którzy od tworzenia wolą tajemnice i rozwiązywanie kryminalnych zagadek również nie będą zawiedzeni. Wspólnie z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału zapraszamy na pasmo detektywistyczne, w ramach którego będzie można spotkać się z Rafałem Kosikiem, Agnieszką Stelmaszyk, Joanną Jodełką oraz Marcinem Mortką.

Literacki Ostry Dyżur otworzy swoje podwoje dla wszystkich spragnionych książkowych porad na receptę. Festiwalowe wieczory będę należeć do Wieczornych Czytanek, a w sobotę na gali poznamy Najlepszą książkę dla dzieci 2014. A to wciąż nie wszystko. Szczegóły w programie na stronie festiwalu.

Dla najaktywniejszych uczestników Festiwalu Literatury dla Dzieci we Wrocławiu przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki. Każdy może zostać literaturożercą. Wystarczy, że ze strony festiwalu wydrukuje karnet literaturożercy i będzie zbierać w nim autografy uczestnicząc w kolejnych spotkaniach. W niedzielę (31 maja) o godz. 15 na scenie Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony wszyscy którzy  wylegitymują się karnetem z (co najmniej!) 3 podpisami mogą liczyć na atrakcyjne upominki. Na rozdanie czekają książki, filmy, gry i wiele innych niespodzianek. Obiecujemy, że nikt nie wyjdzie z pustymi rękami.

Program Festiwalu we Wrocławiu jest przygotowany w partnerstwie z Międzynarodowym Festiwalem Kryminału oraz 6. Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony które będą miały miejsce we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Szczegóły na stronie:

http://fldd.pl/2015/program/id,207-spotkania_festiwalowe_we.html

Zapraszamy!!!

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .