wtorek, 19 maj 2015 15:03

O sławnym Polaku w bibliotece…

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Drodzy Czytelnicy!

Fakt, że przedszkolaki są oczekiwanymi i miłymi gośćmi w bibliotekach jest powszechnie znany, ale szczególnie chętnie i często spotykamy się w bibliotece w Raszówce z naszymi „sąsiadami”, wychowankami Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja czytelnicza i wychowanie pokolenia czytających nastolatków, a w konsekwencji dorosłych czytelników.

Tym razem z grupą przedszkolaków rozmawialiśmy o papieżu Janie Pawle II. Dzieci posiadają bardzo dużą wiedzę na temat swojego patrona, czym bardzo chętnie się dzieliły. Razem wysłuchaliśmy fragmentu przemówienia papieża Jana Pawła II z jednej z pielgrzymek do Polski oraz piosenek śpiewanych wówczas przez dzieci na powitanie Ojca Świętego.

Wspólnie przedszkolaki ułożyły ilustracje do przeczytanej opowieści o życiu Karola Wojtyły. Słuchając fragmentów książek „Za rękę z Papieżem” Justyny Kiliańczyk-Zięby oraz „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem” Joanny Krzyżanek, poznały ciekawe fakty dotyczące upodobań, zwyczajów i codziennego życia Ojca Świętego.

P.S.
To nie jedyne spotkanie w bibliotece w ostatnim czasie. Wcześniej odwiedzili nas najmłodsi podopieczni Przedszkola. Dzieci poznały bibliotekę, zasady korzystania z księgozbioru oraz jednego z ulubionych bohaterów książeczek dla najmłodszych: Tupcia Chrupcia. Fotorelacja ze spotkań poniżej.    

Pozdrawiamy i zapraszamy
bibliotekarki z Raszówki

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .