wtorek, 10 luty 2015 14:14

W darze nowym pokoleniom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 5 lutego 2015 roku w świetlicy w Oborze odbyło się niezwykłe spotkanie zorganizowane z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej oraz radnego wsi Obora z udziałem pana Wilhelma Kasperskiego.

„Historia toczy się różnymi drogami, podobno nigdy się nie powtarza- a jednak… Świat się zmienia. Pokolenia starsze ustępują, zabierają ze sobą tajemnice własnych przeżyć – wzlotów i upadków. Historia narodów, nawet tych małych środowisk, nigdy nie ginie pod warunkiem, że kontynuowane są tradycje. Jednym z elementów ocalenia od zapomnienia jest nasza  kronika” - powiedział Pan Wilhelm Kasperski –  wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Oborze, który podczas kameralnej uroczystości  przekazał w obecności zaproszonych gości, na ręce dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce pani Wioletty Olech  „Kronikę Szkoły  Podstawowej w Oborze”. Księgę pamięci zredagował pan Kasperski przy współpracy z kilkoma mieszkańcami wsi Obora. Jednocześnie autor kroniki zachęcił do kontynuacji, gromadzenia i uzupełniania informacji. - Będziemy wdzięczni jeśli ktoś coś doda – powiedział.

 

Kronika została przekazana do biblioteki w Oborze i będzie służyła jej mieszkańcom jako źródło informacji o szkole, skłaniające czasem do wspomnień i refleksji. Dla biblioteki to wielkie wyróżnienie, czujemy się zaszczyceni, że w naszych zasobach znajdzie się tak ważny, historyczny dokument z życia społeczności lokalnej, który z  pewnością będzie stanowił cenne źródło informacji dla następnych pokoleń.

 

Info: UM

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .