wtorek, 25 listopad 2014 09:29

Nowe wnętrze biblioteki w Chróstniku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka w Chróstniku wita swoich czytelników w nowym, pięknym wnętrzu, po remoncie.

Inwestycja była realizowana jako zadanie: Przebudowa i remont świetlicy i biblioteki w Chróstniku etap II i III”. Koszt zadania inwestycyjnego to 672 736,79 zł. Dofinansowanie do tej inwestycji uzyskano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Oś Leader) wyniosło 386 786,18 zł.

Uroczyste otwarcie obiektu, a więc świetlicy wiejskiej i biblioteki miało miejsce 12 listopada. Wójt Gminy Lubin Irena Rogowska wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Lubin Jerzym Szumlańskim, dyrektorem GOK Januszem Łuckim, Wiolettą Olech dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej oraz radną z Chróstnika Janiną Muchą i sołtys Bogusławą Dąbrowską dokonali symbolicznego otwarcia obiektu przecinając wstęgę. Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku ks. Kazimierz Rapacz poświęcił wyremontowany budynek. W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim pod czujnym okiem dyrektor Elżbiety Młynek, przygotowani przez nauczyciela muzyki Kamila Lisa. Na zakończenie uroczystości Zespół „Lubin” brawurowo zaprezentował popis swoich umiejętności. Specjalnie na tę uroczystość Wójt Gminy Lubin zaprosiła Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – Michała Huzarskiego, który wręczył zespołowi Folklorystycznemu „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego dyplom: w uznaniu zasług dla województwa dolnośląskiego i odznakę honorową złotą „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. Odznakę przekazał na ręce kierownika artystycznego i choreografa zespołu Elżbiety Pakuły.

Podczas uroczystości dyrektor biblioteki przedstawiła bogatą ofertę bibliotek, które oprócz książek i czasopism oferują czytelnikom m.in. również audiobooki (książki do słuchania dla dzieci, młodzieży i dorosłych), ibuki, komputery z dostępem do internetu, a także bezpłatne kursy komputerowe on-line do samodzielnej nauki języka angielskiego Funenglish oraz matematyki Megamatma w bibliotece. Z dostępu do ponad 2 700 książek elektronicznych, w szczególności literatury popularno-naukowej  można korzystać na platformie libra.ibuk.pl również poza terenem biblioteki po uzyskaniu kodu dostępu od bibliotekarza.

Zapraszamy do „nowej” biblioteki w Chróstniku!

 

Źródło: gmina.lubin.pl

Info: WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .