środa, 29 październik 2014 13:23

Tajemnica zaginionych liter

Oceń ten artykuł
(1 głos)

To tytuł spektaklu w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którego celem jest kształtowanie pozytywnych postaw czytelniczych wśród młodych widzów.

Sztukę teatralną w dniu 15 października, obejrzeli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce, uczestniczący w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”.

Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania i zdobywania wiedzy oraz zachęcenie do korzystania z biblioteki i wypożyczania książek, które tylko dzięki czytelnikom ożywają. Niestety, ale nieczytane litery czują się opuszczone i jest im bardzo smutno…

Pewnego dnia nieczytane litery postanowiły opuścić bibliotekę, a Detektyw Lupa musiał się wiele natrudzić żeby je odnaleźć. Wszystkie bajki zupełnie się pomieszały, nastąpił wielki chaos. Po aktywnych poszukiwaniach na szczęście zostały odnalezione u Królowej Literatury, u której się schroniły. Zgodziły się wrócić do biblioteki, ale pod warunkiem, że dzieci zaczną je czytać.

Na szczęście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce oraz w bibliotekach szkolnych naszej gminy litery w książkach czują się bardzo dobrze i nie będą musiały uciekać, bo dzieci bardzo chętnie czytają książki;)

Dzięki udziałowi w w/w projekcie Biblioteki Narodowej zakupionych zostanie około 900 nowych, pięknych książek dla dzieci, które zasilą księgozbiory bibliotek publicznych w Raszówce, Niemstowie i Księginicach, ale wcześniej trafią w depozyt do bibliotek szkolnych w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach.

Info: WO,

Zdjęcia: WO, IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .