wtorek, 07 październik 2014 10:50

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Oceń ten artykuł
(1 głos)

29 września obchodzony jest  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku, który  propaguje taką formę lektury, ponieważ rozwija ona wyobraźnię, uczy słuchać i rozwija zdolność koncentracji.

W związku z tym wydarzeniem Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Miłoradzicach odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Miłoradzicach. Po krótkim powitaniu i zapoznaniu się z uczestnikami spotkania, rozpoczęliśmy naszą wspólną przygodę z literaturą, czytając książkę Agnieszki Tyszki „ Żyrafa Tunia i przyjaciele”, z serii  „Opowiastki i obrazki”, książek przeznaczonych do wspólnego czytania z dzieckiem. W tekście wybrane słowa zostały zastąpione obrazkami, dzięki czemu w lekturze mogą brać czynny udział dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać. Bardzo dużym zaskoczeniem dla mnie było to, jak dużą wiedzę posiadają tak małe dzieci, rozpoznając prawidłowo gatunki zwierząt i roślin – mówi bibliotekarka pani Regina Miśta. Następnie dzieci obejrzały przygotowaną prezentację związaną z jesienią oraz wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

W drugiej części zajęć dzieci kolorowały malowanki przedstawiające owoce i warzywa, a na zakończenie każde otrzymało naklejkę z napisem -  „jestem super”.

 

Info: Regina Miśta

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .