piątek, 03 październik 2014 09:30

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek – Priorytet 2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych, uruchomiony został kolejny program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”. Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce złożyła wniosek o udział w programie na łączną kwotę 12 000,00 zł. Wniosek został zaakceptowany w całości, w wyniku czego otrzymamy dofinansowanie w wysokości 9 000,00 zł na realizację zadania, pozostałą kwotę stanowić będzie wkład własny. W maju podpisano porozumienia o współpracy z dyrektorami szkół nawiązując współpracę z bibliotekami szkolnymi w Raszówce, Niemstowie i Siedlcach.

Umowy partnerskie dotyczą nie tylko zakupu książek, ale także przeprowadzenia wielu innych działań na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszej gminie, które wspólnie będziemy realizować. Między innymi w ramach projektu 6 września odbyło się Narodowe Czytanie w Księginicach, 17 września przeprowadzono zajęcia czytelnicze dla pięciolatków i uczniów klas 0-III w SP w Siedlcach pt” Czytam sobie”, na 15 października zaplanowano przedstawienie teatralne pt. „Tajemnica zaginionych liter” dla uczniów szkół partnerskich, ogłoszony zostanie również konkurs literacko-plastyczny.

Info: WO

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .