czwartek, 25 wrzesień 2014 10:35

Biblioteka w Raszówce „Czyta sobie” ze Szkołą Podstawową w Siedlcach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Biblioteka w Raszówce wspólnie z partnerską Biblioteką Szkolną ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach zorganizowały 17 września zajęcia czytelnicze dla grup pięciolatków, sześciolatków oraz uczniów klas I-III. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu pod hasłem „Czytam sobie” przygotowanym zgodnie z założeniami projektu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie inspirowane było książką „Z notatnika młodego podróżnika: pojazdy i nie tylko” Katarzyny Węgierek oraz książeczkami do nauki czytania z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont.

Uczestnikom zaprezentowane zostały książki pozyskane ostatnio przez Bibliotekę w Raszówce w związku z udziałem w akcji „Wielokulturowość – jestem na tak”, której pomysłodawcami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg. Ciekawa forma, ilustracje oraz ciekawostki o obcych krajach zawarte w prezentowanych publikacjach wzbudziły zainteresowanie wśród dzieci.

Podczas zajęć wykorzystano prezentację multimedialną w celu przybliżenia uczestnikom różnych środków lokomocji i sposobów podróżowania oraz zachęcenia do sięgania po ciekawe książki, w tym te o obcych kulturach i tradycjach. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat podróżowania.

Na koniec uczniowie mogli przejrzeć książeczki z serii „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont, które już wkrótce zostaną zakupione w ramach projektu i trafią do partnerskiej Biblioteki Szkolnej w Siedlcach.

Każdy uczeń otrzymał imienny, pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki oraz zawieszkę na drzwi z materiałów akcji „Czytam sobie”, przygotowane przez Bibliotekę w Raszówce.

Zajęcia czytelnicze były pierwszym wspólnym działaniem partnerskich Bibliotek: Publicznej z Raszówki i Szkolnej z Siedlec w ramach udziału w projekcie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych” Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W spotkaniu udział wzięło blisko 100 dzieci oraz wychowawcy.

IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .