środa, 09 październik 2013 08:53

Z WAKACJI W KSIĘGINICACH...

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W bibliotece w Księginicach odbyło się wiele ciekawych zajęć podczas tegorocznych wakacji, na których dzieci świetnie się bawiły. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

W dniu 04.07.2013 odbyły się zajęcia plastyczne w trakcie których wykonywaliśmy obrazki z kolorowych zakrętek. Zajęcia wymagały od uczestników wyobraźni i pomysłu na wykonanie prac.

W dniu18.07.2013 wykonywano kolorowe witraże. W związku z tym bibliotekarka wraz z panią Marią Pluta (radną z naszej wsi) przygotowały  20 sztuk gotowych wzorów witraży do wyklejania. Witraże trzeba było wyciąć ostrym nożem, dlatego też dbając o bezpieczeństwo dzieci wykonano je wcześniej. Przygotowane szablony witraży dzieci wyklejały kolorowymi bibułkami i uzupełniały pastelami. Powstały przepiękne witraże, które zostały wyeksponowane w oknie, zawieszone na cienkich sznureczkach za pomocą klamerek do bielizny. Na witrażach znalazły się ptaki, kwiaty i motyle.

W związku z przystąpieniem biblioteki do akcji”bezpieczne wakacje pl”, przygotowano rekwizyty do pogadanki na temat bezpiecznego przejścia przez ulicę. Na długim arkuszu papieru wymalowano pasy- przejście dla pieszych a z kolorowych kartonów wycięto atrapy świateł . Jedne dzieci ustawiły się do przejścia po pasach, a drugie pokazywały światła i w ten sposób wszyscy poznawali i stosowali się do prawidłowych zasad ruchu drogowego.

Zaplanowane na dzień 08.08.2013 r. spotkanie i wspólne czytanie wiersza J.Tuwima”Lokomotywa” ze względów organizacyjnych zostało przeniesione na dzień 22.08.2013r. Nasza lokomotywa ruszyła po torach najpierw w bibliotece, a potem wyjechała na plac przed budynek. Kolorowe wagoniki z lokomotywą i maszynistą pomknęły w takt wiersza, który czytała Pani Maria Pluta. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Kolorowe kartony udające wagoniki i  lokomotywę wykonano wspólnie z dziećmi podczas zajęć wakacyjnych. Postać maszynisty wykonał Kacper Drypczewski.

Oprócz wymienionych zajęć w bibliotece odbywały się również inne, w trakcie których dzieci wykonywały prace plastyczne, bawiły się w teatrzyk, czytały książki oraz grały w gry planszowe.

W czasie wakacji bibliotece odbyło się 15 spotkań w których uczestniczyło  ogółem 48 dzieci.

 

Zena Dubiec

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .