piątek, 12 kwiecień 2019 10:54

Poezja – wiersze, słowa, ubrane w uroczyste szaty...

Oceń ten artykuł
(1 głos)

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji, w świetlicy wiejskiej w Raszówce odbył się Nastrojowy wieczór poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu „Leśne Echo” z Raszówki, działającego przy OKGL. W trakcie spotkania goście mogli wysłuchać utwory między innymi Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Leopolda Staffa, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty i innych, do autorskiej oprawy muzycznej kierownika zespołu pana Witolda Klocka. Koncert poprowadziła miłośniczka literatury pani Maria Wolak.

Ten wyjątkowy wieczór stworzył okazję, do zatrzymania się w codziennej życiowej gonitwie. Jak wiemy, czytanie poezji nie jest łatwą przyjemnością, trzeba się jej nauczyć. Nie zniechęcajmy się. Próbujmy, smakujmy, wyrabiajmy sobie własne zdania i gusty. Czytajmy to, co się nam podoba, daje chwilę radości, spokoju i czas na przemyślenia.

Zaprezentowane wiersze, czytane również przez uczestników spotkania, opowiadały o miłości, troskach dnia codziennego, niektóre dawno napisane, a jakże wciąż aktualne.
Wszyscy razem zaśpiewali piosenkę Pamiętajcie o ogrodach, następnie w miłej i ciepłej atmosferze przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku rozmawiali o poezji, która nieustannie zachwyca i jest wciąż żywa.


W podziękowaniu od Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce członkowie zespołu otrzymali tomiki poezji. Natomiast Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski wręczył bukiet pięknych kwiatów, a radny Raszówki Marcin Nyklewicz kosz pełen słodkości.

Info JN, zdjęcia IT

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .