wtorek, 09 kwiecień 2019 14:26

Książki lubią dzieci, dzieci lubią książki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Książki dla najmłodszych zachwycają pięknymi ilustracjami, ciekawą treścią, uczą poprzez zabawę w atrakcyjnej formie. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci na całym świecie, dlatego nie sposób było nie obchodzić tego święta w bibliotece.

Naszą placówkę w Raszówce odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce, grupa „Zuchów” i „Maluchów”. Uczestnicy zostali zapoznani z historią święta. Dowiedzieli się jak wygląda droga powstania książki. Przeprowadzono również pogadankę jak dbać o książeczki. Nie zabrakło głośnego czytania. Dzieci wysłuchały wierszy: „Skarga książki” Jana Huszcza oraz „Siedmiomilowe buty” Jana Brzechwy , natomiast do wiersza „Na straganie” bawiły się w wesoły teatrzyk.
W trakcie zajęć przyszła przywitać gości dyrektor biblioteki i na pamiątkę spotkania wręczyła wszystkim pamiątkową przypinkę z logo biblioteki.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne rysunki do przeczytanych utworów i obejrzały książki, które można wypożyczyć do domu.

JN

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .