poniedziałek, 08 kwiecień 2019 14:20

W swym wnętrzu wiele tajemnic mieści, wierszyków, bajek i opowieści

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Każdego roku 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto uchwalone zostało przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) w 1967 r. Data 2 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem tego dnia w 1805 r. urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen.

W obchody tego święta włączyła się także biblioteka w Niemstowie. W dniu 20 marca w bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze, w którym uczestniczyły 2 grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Niemstowie. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z literaturą dziecięcą. Dowiedziały się skąd się biorą książki w bibliotece oraz jakie ich rodzaje można spotkać na bibliotecznych regałach. Uczestnicy zajęć mieli także okazję poprzeglądać różne baśnie i bajki i porozmawiać na temat poszanowania książek.

Dzień Książki dla Dzieci łączy się z Andersenem, dlatego na spotkaniu nie mogło zabraknąć jego dzieła. Przeczytano zatem głośno baśń zatytułowaną „Brzydkie kaczątko”, w której tytułowe kaczątko staje się pięknym łabędziem. Po krótkiej dyskusji na temat przeczytanej opowieści dzieci zamieniły się w artystów i tworzyły przy pomocy kredek i kolorowych piórek piękne łabędzie.

Podsumowaniem zajęć było przekazanie zasad zapisu i zaproszenie dzieci z rodzicami do korzystania z usług biblioteki. Mali artyści swoje prace zabrali do przedszkola, żeby zrobić piękną wystawkę.

UK

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa
ARTMIX .