Więcej informacji Biblioteka jest fajna Legimi Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Strrrasznie śmiesznie w bibliotece!

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy podczas spaceru można spotkać dziwne stwory, straszydła i potwory, które chodzą po ulicach i o dziwo, nikt się ich nie boi. Dlaczego? Bo dzieje się to 31 października, kiedy obchodzone jest Halloween.

Jesienne warsztaty kreatywne w bibliotece w Niemstowie

„Jesienne warsztaty kreatywne dla Seniorów" w bibliotece w Niemstowie to okazja do rozwoju artystycznych zainteresowań, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz do wspólnej integracji. Uczestników nigdy nie brakuje, a warsztaty stały się niemal tradycją i wpisały się już w coroczny kalendarz spotkań w bibliotece w Niemstowie. 

Halloween - zaproszenie na zajęcia

Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia do Biblioteki w Raszówce we wtorek 30 października, start godz. 15.30. Temat przewodni "Halloween"!

Jesienne przygody przedszkolaków

Jesień to pora barwnych liści, kasztanów, żołędzi, ale też deszczu i wiatru - tak też było tego dnia, kiedy pani bibliotekarka przyszła na zajęcia do Odziału Przedskolnego w Księginicach.

Malanowski kontra terroryści w Raszówce

W minioną sobotę 20 października miłośnicy gier i zagadek mogli uczestniczyć w Detektywistycznej Rodzinnej Grze Terenowej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce oraz Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Raszówce, autorstwa pisarza książek przygodowych i kryminalnych Dariusza Rekosza. Gra odbyła się z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polska na szóstkę

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, informuje, że kolejny raz jako współorganizator przystąpiła do projektu „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami”.

Dzień Papieski w Raszówce

16 października odbyły się zajęcia czytelnicze z dziećmi z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce. Tematem spotkania była postać Jana Pawła II z racji przypadającej w tym dniu rocznicy wyboru Polaka na papieża.

Nasza Pani - zajecia w bibliotece w Miłoradzicach

„Dzień Nauczyciela dzisiaj mamy, wszyscy naszej Pani Życzenia składamy. Za jej trud i troskę wszyscy dziękujemy i już zawsze grzeczni być obiecujemy”. Tymi słowami kończy się wiersz M. Nowosielskiej pt. „Dzień Nauczyciela”, który wysłuchały dzieci z Punktu Przedszkolnego w Miłoradzicach biorące udział w zajęciach w bibliotece.

„Bezpieczny Senior” w Bibliotece w Niemstowie

Mieszkańcy Niemstowa i okolic mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę w Niemstowie. W szczególny sposób skierowane ono było do Seniorów, ale każdy z nas dowiedziałby się wielu interesujących informacji dotyczących bezpieczeństwa w domu, na drodze i w banku.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Księginicach

26 września odbyło się pierwsze spotkanie z przedszkolakami. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jak funkcjonuje biblioteka, jak zostać czytelnikiem i gdzie szukać książek dla siebie. Takie spotkanie to również dobra okazja by pokazać im, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie są książki- to miejsce gdzie można ciekawie spędzić czas.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa