Legimi - przeczytaj więcej informacji Biblioteka jest fajna Zapraszamy Akcja Czytam Sobie

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce

ul. Kolejowa 2, 59-307 Raszówka

Kontakt: tel./fax 76 844 81 93

e-mail: gbp.olech@ug.lubin.pl

Święto książki

Obchodzony 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, stał się doskonałą okazją do spotkania z najmłodszymi. Biblioteka w Oborze zorganizowała zajęcia czytelnicze w przedszkolu w Szklarach Górnych.

Tajemnica szwedzkich diamentów rozwiązana!

5 i 6 marca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach miały miejsce warsztaty czytelniczo-detektywistyczne przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Zajęciom towarzyszyły wystawy wypożyczone Bibliotece przez Ambasadę Szwecji w Warszawie: „Dziecko w centrum. Szwedzka Literatura dla dzieci” oraz „Astrid Lindgren” – życie i twórczość.

Spotkanie z Andersenem

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, 3 kwietnia odbyło się spotkanie w bibliotece. W rolę baśniopisarza wcielił się radny Raszówki Marcin Nyklewicz, który opowiadał o sobie, swoim dzieciństwie i twórczości. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę udostępnioną przez Ambasadę Szwecji pt. „Dziecko w Centrum. Szwedzka Literatura Dziecięca”.

Warsztaty wielkanocne

W oczekiwaniu na zbliżające się święta Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek zaprosiła dzieci do udziału w warsztatach. Wiadomo, że wykonywanie ozdób wielkanocnych jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować, a gdy wykonana jest samodzielnie sprawia wiele radości i satysfakcji.

Tydzień z Internetem 2018

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu.

Zwyczaje Świąt Wielkanocnych

Dnia 14 marca bibliotekę w Miłoradzicach odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego
w Miłoradzicach, a celem tej wizyty było przypomnienie tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, która są najstarszymi i najważniejszymi świętami chrześcijańskimi.

Zaprogramuj przyszłość – udział w projekcie

Bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz filii w Księginicach, Niemstowie i Oborze wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu w ramach projektu Zaprogramuj przyszłość #2 realizowanym przez Fundację Orange oraz Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Teatrzyk Kamishibai w Przedszkolu w Raszówce

Kamishibai to japońskie słowo składające się z dwóch członów: kami – oznacza papier, shibai – to teatr, sztuka, przedstawienie. Kamishibai oznacza zatem teatr ilustracji, obrazkowy, a dosłownie papierowy teatr.

Międzynarodowy Tydzień E-książki z IBUK LIBRA

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki (4-10 marca br.) po raz kolejny mamy dla Państwa niespodziankę. W okresie 3-20 marca br. poszerzony zostanie zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o 4919 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:

  • literatura faktu
  • literatura piękna
  • literatura dla dzieci i młodzieży

Narodowe Czytanie 2018 - inauguracja VII edycji

W 2018 roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy czytali o odradzającej się i odrodzonej Polsce – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Pierwszą Damą ogłosił lekturę Narodowego Czytania na 8 września. Jest nią Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Biblioteka+
Cała Polska czyta dzieciom
Fundacja Polska Miedź
Funmedia - kurs języka angielskiego dla dzieci
Mak +
Program Rozwoju Bibliotek
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Fundacja Orange
Biblioteka Narodowa